post-img

Co Zrobić w Przypadku Kolizji

W przypadku stłuczki, najpierw musisz wiedzieć, że nie jest to to samo co wypadek drogowy. Stłuczką potocznie nazywa się kolizję samochodową, w której doszło do uszkodzenia pojazdów, ale nie ma w niej osób poszkodowanych lub ewentualnie są to osoby lekko ranne. W przypadku wypadku drogowego chodzi raczej o uszkodzenie mienia, a nie zdrowia lub utratę życia.

Aby lepiej zrozumieć różnicę między kolizją a wypadkiem drogowym, należy wiedzieć, że w przypadku wypadku dochodzi do znacznie poważniejszych skutków. Wypadkiem drogowym nazywamy zdarzenie, w którym uszkodzone zostają nie tylko pojazdy, ale również poważnie poszkodowane są osoby uczestniczące w zdarzeniu (kierowcy, pasażerowie, piesi itp.). W przypadku wypadku drogowego konsekwencje są poważniejsze niż w przypadku stłuczki i mogą obejmować wystawienie mandatu karnego.

Jeżeli byłeś winny kolizji, to co powinieneś zrobić dalej? Przede wszystkim zachowaj spokój i ocen sytuację. Sprawdź, czy nikt nie ucierpiał. W takich momentach zdrowie i życie mają pierwszeństwo przed stratami materialnymi. Jeśli uczestnicy stłuczki odnieśli poważniejsze obrażenia niż tylko zadrapania lub siniaki, natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112. Zostaniesz połączony z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie dyspozytor poprosi Cię o podanie kilku informacji. Odpowiadaj na pytania dokładnie, słuchaj udzielanych instrukcji i czekaj na przybycie odpowiednich służb.